Drevené viacvrstvové podlahy

Drevené viacvrstvové podlahy

Drevo a produkty z neho majú nezastupiteľné miesto v našich domácnostiach. Podlahy z dreva môžeme dodnes obdivovať v historických pamiatkach, akými sú hrady a zámky, kde dodnes plnia svoju funkciu. Ide prevažne o podlahu vyrobenú z masívu (lamela je vyrobená z jedného kusu dreva). Tento druh podlahy je výnimočný a dá sa povedať aj večný. No dnešné moderné bývanie vyžaduje iné nároky na použité materiály. Výrobcovia sa museli popasovať s rastúcimi cenami dreva a s čoraz viac populárnym podlahovým vykurovaním.

Museli vyvinúť druh drevených parkiet, ktorý by odolal nadmernému zosýchaniu, bol tvarovo stabilnejší a cenovo prijateľnejší. To sa im nakoniec podarilo. Výsledkom ich vývoja je drevená viacvrstvová podlaha vhodná na potery s integrovaným podlahovým vykurovaním. A to za použitia menšieho množstva drevnej suroviny, čím sa výsledná cena drevenej podlahy stala konkurencieschopnejšou. Architektom a interiérovým dizajnérom sa tým uvoľnili ruky a dnes Vám dokážu navrhnúť originálne moderné bývanie bez obmedzení.

    Viacvrstvové drevené podlahy sa od klasických masívnych podlách (z jedného kusu dreva) líšia v samotnej konštrukcii. Skladajú sa z dvoch, alebo z troch vrstiev dreva zlepených a zlisovaných za vysokých teplôt. Vrstvy sa ukladajú na seba naprieč a ich vlákna vytvoria akúsi väzbu. Takto vyrobené lamely sú podstatne odolnejšie voči zosýchaniu a sú tvarovo stabilnejšie, nekrútia sa a preto sú vhodné na podlahové vykurovanie integrované v potere (s určitými obmedzeniami).

Dvojvrstvové drevené podlahy.

Dvojvrstvová drevená podlaha je pre svoje parametre ideálna na rekonštrukcie. Jej hrúbka je menšia, spája sa klasicky formou pera a drážky a preto sa celoplošne lepí k podkladu. To znižuje výsledný tepelný odpor celej konštrukcie. Je vhodná na podlahové vykurovanie. Samotná parketa sa skladá z vrchnej nášľapnej vrstvy z odolného tvrdého dreva (dub, javor, orech a pod.). Jej hrúbka môže byť až 4 mm. Je ošetrená väčšinou dvoma vrstvami oleja, alebo lakom. Druhá vrstva je nosná a je vyrobená väčšinou zo smrekového dreva, alebo z preglejky ( materiál vyrobený z viacerých vrstiev drevenej dyhy). Dvojvrstvovú drevenú podlahu viete renovovať prebrúsením nášľapnej vrstvy a následným ošetrením olejom, alebo lakom. Tým dodáte podlahe nový vzhľad a predĺžite jej životnosť.

Trojvrstvové drevené podlahy.

Ako vyplýva z názvu, skladajú sa až z troch vrstiev. Sú stabilnejšie, preto ich výrobcovia dokážu vyrobiť aj v širších formátoch oproti formátom dvojvrstvových podláh. Vrchnou vrstvou je opäť nášľap z odolného a tvrdého dreva (dub, jaseň, orech). Jej hrúbka až 4 mm umožňuje následné renovácie brúsením. Nosičom je stredná vrstva, ktorá sa kvôli nákladom vyrába z mäkších drevín ako napríklad smrek. Trojvrstvové parkety majú väčšiu celkovú hrúbku, preto ich možno spájať nielen systémom pero – drážka, ale tiež spojom na click. Ten umožňuje spájať lamely plávajúcim spôsobom. Vďaka dlhoročným skúsenostiam získaných pri montážach podláh odporúčame našim klientom celoplošné lepenie ako najlepšiu možnosť montáže. Drevo pri zmenách teploty a vlhkosti stále pracuje a lepením ho zastabilizujete. Stabilizáciu má v popise práce aj tretia, spodná vrstva parkety. Je tiež z mäkkej dreviny a funguje ako protiťah. Zabraňuje krúteniu a zvyšuje rozmerovú stabilitu.

Novozakúpené drevené podlahy sú ošetrené povrchovou úpravou už z výroby a výrobca na ne dáva niekoľkoročnú záruku. Na trhu existuje mnoho druhov povrchových úprav rôznych kvalít. Ich výber závisí od miesta, kde budú inštalované a intenzity pohybu po nich. Kvalitné drevené podlahy s odolnou povrchovou úpravou umožňujú ich inštaláciu nielen v bytových priestoroch, ale aj v komerčných priestoroch s nízkym zaťažením. Ich kúpou dodáte svojmu interiéru elegantný dizajn s nádychom luxusu. Doprajte si každodenný dotyk s prírodou a zútulnite si svoj domov.

Vyberte si značku

Prémiové podlahy

Sme rodinná firma a sme na trhu už vyše 20 rokov. Naši experti na podlahy Vám pomôžu s ich výberom a tiež Vám ju správne nainštalujú. Pre nás je najdôležitejšia Vaša spokojnosť.