Drevené masívne podlahy

Drevené masívne podlahy
V našej ponuke nesmie chýbať tradičná masívna podlaha. Drevená podlaha má nezastupiteľné miesto nielen pri rekonštrukciách a modernizáciách starších interiérov, ale v poslednej dobe prežíva renesanciu aj v novostavbách. Je to pre jej neobyčajnú odolnosť, životnosť, možnosť viacnásobnej renovácie brúsením a tiež možnosť drevenú masívnu podlahu opravovať.

Každá parketa je vyrobená z jedného kusu dreva a vyrába sa v rôznych veľkostiach. Tradičným dlhým formátom dnes úspešne konkurujú menšie formáty ako herringbone, chevron, alebo mozaika. Tie sa po rokoch stali znova populárnymi a nechýbajú dnes v ponuke žiadneho dizajnéra a architekta. Je iba na Vás, ktorým smerom v dizajne sa vydáte. Tiež si viete vybrať z obrovského množstva povrchových úprav. Klasické lakovanie dnes nahrádza povrchová úprava olejom. Póry dreva tak ostávajú otvorené a štruktúra dreva ostáva na dotyk nezmenená. Pridaním rôznych odtieňov pigmentu Vám výrobca ponúka širokú paletu farebných odtieňov masívnej podlahy. Drevená masívna podlaha dnes spĺňa vysoké nároky moderného bývania.

 

 

 

 
Najviac používanou drevinou je dub. Je to pre jeho nádhernú kresbu, vysokú odolnosť a tvrdosť. Na výrobu masívnych podláh sa používa aj drevo z jaseňa a tiež mäkšie drevo z ihličnanov ako smrekovec, borovica a smrek. Mäkšie dreviny nie sú tak odolné ako tvrdé drevo dubu a jaseňa, no sú podstatne ľahšie a cenovo prijateľnejšie. Je len na Vás, pre aké drevo sa rozhodnete.

Na výber máte aj rôzne možnosti montáže podlahy. Najčastejšie sa používa celoplošné lepenie, no masívne drevené dosky viete montovať aj na oceľové spony plávajúcim spôsobom, alebo šrubovaním na rošt (napr. niektoré rozmery dosiek od výrobcu FEEL WOOD). Nevýhodou masívnych podláh je to, že ich montáž na podlahové kúrenie je veľmi obmedzená.. Na podlahové kúrenie sú vhodné len určité dreviny v určitých hrúbkach a šírkach, preto je tento krok nevyhnutné prebrať s predajcom osobne. Po konzultácii s ním nájdete tú správnu podlahu pre Vás.

Kúpou drevenej masívnej podlahy určite neurobíte krok vedľa. Naopak. Dodáte domovu tradičný vzhľad, príjemnými teplými farbami zahrejete dušu a doprajete si priamy dotyk s prírodou. A nakoniec dáte svojmu bývaniu punc prémiovosti a originality na dlhé roky.

Vyberte si značku

Prémiové podlahy

Sme rodinná firma a sme na trhu už vyše 20 rokov. Naši experti na podlahy Vám pomôžu s ich výberom a tiež Vám ju správne nainštalujú. Pre nás je najdôležitejšia Vaša spokojnosť.