Smreková podlaha, to je kronika príbehov.

Smreková masívna podlaha má tradičný prírodný vzhľad s charakteristickou kresbou tak typickou pre ihličnaté dreviny. Smrek severský rastie v nehostinných podmienkach, preto rastie pomaly a tým jeho drevo naberá na hustote a tvrdosti. Letokruhy sú nádherne husté s malými sukmi a pomalý rast má za následok nižšiu náchylnosť k praskaniu.

Jadrom smreka severského sa vinie životný príbeh. Od vysadenia, cez rast až po zoťatie, sušenie a spracovanie do podoby originálnej podlahy. Jeho príbeh tým nekončí. Pokračuje s Vami. Smrek je mäkká drevina, preto sa na nej odzrkadľuje život jeho majiteľov. Každý škrabanček sa stáva súčasťou príbehu a smreková masívna podlaha sa tak stáva kronikou Vášho života. Smrek je výborný tepelný aj zvukový izolant za výhodnú cenu. Jeho nízka váha ho predurčuje na miesta s požadovaným nízkym zaťažením.

Smreková podlaha z masívu je typická svojim jemným žltým sfarbením. Jej svetlosť v kombinácii s tmavými doplnkami sú ideálnou kombináciou pri dizajnovaní interiéru. Je ideálna pre chalupy a chaty, kde svojimi hrejivými odtieňmi dotvorí atmosféru spojenia človeka s prírodou.

Drevenú masívnu podlahu zo smreka severského si viete objednať v týchto rozmeroch:

Hrúbka Šírka Dĺžka
15 mm 135 mm 1453 mm, 1973 mm
19 mm 135 mm 1453 mm, 1973 mm
25 mm 135 mm 1453 mm, 1973 mm

Štandardne dodávame túto podlahu v kvalite A/B. Tá sa skladá z 40% dosiek v kvalite A a zo 60% dosiek v kvalite B.

Každá celomasívna parketa z borovicového dreva je jemne brúsená a je zpracovaná z jedného kusu dreva. Je sušená na hodnotu 9%. Po celom obvode má vyfrézované pero s drážkou s mikrofázkou. Preto si môžete vybrať z troch možností montáže. A to na oceľové sponky, celoplošné lepenie k podkladu, alebo šrubovanie k roštu (v závislosti od vybraného rozmeru).

Druhy povrchových úprav.

  • Olejovanie prírodným olejom v dvoch vrstvách. Drevo ďalej dýcha, ľahko sa ošetruje a renovuje. Použitý olej je B1 triedy, preto je olejovaná podlaha vhodná do komerčných priestorov.
  • Lakovanie kvalitným UV lakom. Povrch podlahy je uzatvorený, jednoduchý na údržbu. Na podlahu je postupne nenesených 6 vrstiev laku. Podlaha si naďalej zachováva ušľachtilý vzhľad.
  • Kartáčovanie. Povrch dosky je po kartáčovaní drsnejší. Podlaha dostáva prirodzenejší vzhľad. Táto úprava je vhodná do moderných aj rustikálnejších interiérov.
  • Bez povrchovej úpravy. Jemne brúsený povrch dosky je čiastočne tmelený v závislosti od kvality triedenia. Tieto dosky je ešte potrebné upraviť pred finálnou úpravou. Preto ešte potrebuje starostlivosť podlahára.
  • Špeciálne povrchové úpravy. V závislosti na použitom dreve sú použité rôzne kombinácie úprav a rôznych olejov. Napríklad ušľachtilý olej s dymovým efektom, biely olej, čierne postaršenie atď.

Prémiové podlahy

Sme rodinná firma a sme na trhu už vyše 20 rokov. Naši experti na podlahy Vám pomôžu s ich výberom a tiež Vám ju správne nainštalujú. Pre nás je najdôležitejšia Vaša spokojnosť.