Jaseň, originál s kúzlom prírody.

Jaseňová drevená masívna podlaha Vás naozaj očarí. Táto výnimočná drevina zaujme svojou farebnou rozmanitosťou dreva. Originálnu farebnosť vytvára jeho nepravé tmavšie drevo, ktoré dodáva každej lamele jedinečný odtieň z celej palety farieb. Výsledný efekt umocňuje aj kvalita samotného dreva. Jeho vysoká hustota ho radí do kategórie tvrdých drevín a preto je masívna podlaha z jaseňa odolná a trvácna.

Jaseňové drevo je jedno z najpružnejších a najpevnejších vôbec. Preto sa v minulosti používalo na výrobu lyží a dodnes sa z neho vyrábajú pracovné nástroje a športové náradia (poriská, gymnastické bradlá atď.) Podlahy z jaseňa minimálne zosychajú a preto nedochádza k deformáciám. Jej svetlé odtiene dodajú Vášmu interiéru ľahkosť a hrejivý pocit.

Triedenie jaseňových masívnych podláh.

SELECT
NATURAL
MARKANT / RUSTICAL
Triedenie určené pre tých, ktorí hľadajú podlahu s minimálnymi farebnými rozdielmi. Dosky sú citlivo vyberané s minimom sukov a hŕč. Najčistejšie triedenie.
Typ triedenia pre tých, ktorí ocenia viditeľnejšiu prítomnosť prírody vtlačenú do podlahy rôznymi farebnými tónmi a prítomnosťou sukov, ktoré sú malé a zdravé.
Toto triedenie necháva vstúpiť prírodu do Vášho interiéru v plnej sile a kráse. Obsahuje všetky farebné odtiene dreva. Je tu zastúpené prirodzené množstvo a veľkosť sukov.

Jaseňovú masívnu podlahu si viete objednať v tomto rozmere:

Hrúbka Šírka Dĺžka
21 mm 137 mm mix dĺžok od 853 do 2653 mm

Každá celomasívna parketa z jaseňového dreva je jemne brúsená a je zpracovaná z jedného kusu dreva. Je sušená na hodnotu 9%. Po celom obvode má vyfrézované pero s drážkou s mikrofázkou. Preto si môžete vybrať z troch možností montáže. A to na oceľové sponky, celoplošné lepenie k podkladu, alebo šrubovanie k roštu (v závislosti od vybraného rozmeru).

Aby Vám podlaha slúžila čo najdlhšie, je povrchovo ošetrená olejom, alebo lakom. Na výber máte aj ďalšie druhy povrchových úprav. Čoraz viac preferované kartáčovanie ešte viac zvýrazní štruktúru dreva a pridá podlahe na prirodzenosti. Kvalitná povrchová úprava výrazne zjednodušuje následnú údržbu. Samozrejme pri použití odporúčaných čistiacich prostriedkov na drevo.

Druhy povrchových úprav.

  • Olejovanie prírodným olejom v dvoch vrstvách. Drevo ďalej dýcha, ľahko sa ošetruje a renovuje. Použitý olej je B1 triedy, preto je olejovaná podlaha vhodná do komerčných priestorov.
  • Lakovanie kvalitným UV lakom. Povrch podlahy je uzatvorený, jednoduchý na údržbu. Na podlahu je postupne nenesených 6 vrstiev laku. Podlaha si naďalej zachováva ušľachtilý vzhľad.
  • Kartáčovanie. Povrch dosky je po kartáčovaní drsnejší. Podlaha dostáva prirodzenejší vzhľad. Táto úprava je vhodná do moderných aj rustikálnejších interiérov.
  • Bez povrchovej úpravy. Jemne brúsený povrch dosky je čiastočne tmelený v závislosti od kvality triedenia. Tieto dosky je ešte potrebné upraviť pred finálnou úpravou. Preto ešte potrebuje starostlivosť podlahára.
  • Špeciálne povrchové úpravy. V závislosti na použitom dreve sú použité rôzne kombinácie úprav a rôznych olejov. Napríklad ušľachtilý olej s dymovým efektom, biely olej, čierne postaršenie atď.

Prémiové podlahy

Sme rodinná firma a sme na trhu už vyše 20 rokov. Naši experti na podlahy Vám pomôžu s ich výberom a tiež Vám ju správne nainštalujú. Pre nás je najdôležitejšia Vaša spokojnosť.