Dubová podlaha, dokonalosť sama.

Dubové drevené celomasívne podlahy obohacujú interiér svojim jedinečným prírodným vzhľadom. Rôznymi farbami a prírodnými tónmi dodajú interiéru jedinečnosť a originalitu. Každá jedna lamela je vyrobená z jedného kusu dreva a má certifikát FSC.

FSC certifikát označuje výrobky, ktoré pochádzajú zo zodpovedne obhospodarovaných lesov. Zaručuje, že drevo bolo vyťažené a spracované environmentálne, sociálne a ekonomicky zodpovedne. Vysoká hodnota dubového dreva je v jeho obrovskej tradícii, nadčasovosti a tiež aj v jeho odolnosti.

Triedenie dubových masívnych podláh.

SELECTNATURALMARKANT / RUSTICAL
Triedenie určené pre tých, ktorí hľadajú podlahu s minimálnymi farebnými rozdielmi. Dosky sú citlivo vyberané s minimom sukov a hŕč. Najčistejšie triedenie.Typ triedenia pre tých, ktorí ocenia viditeľnejšiu prítomnosť prírody vtlačenú do podlahy rôznymi farebnými tónmi a prítomnosťou sukov, ktoré sú malé a zdravé.Toto triedenie necháva vstúpiť prírodu do Vášho interiéru v plnej sile a kráse. Obsahuje všetky farebné odtiene dreva. Je tu zastúpené prirodzené množstvo a veľkosť sukov.

Dubovú masívnu podlahu si viete objednať v týchto rozmeroch:

HrúbkaŠírkaDĺžka
15 mm137 mm, 168 mmpodľa dostupnosti
21 mm137 mm, 168 mm, 198 mmpodľa dostupnosti
27 mm188 mmpodľa dostupnosti

Každá masívna parketa z dubového dreva je jemne brúsená a vysušená na 9%. Po celom obvode má vyfrézované pero s drážkou s mikrofázkou. Preto si môžete vybrať z troch možností montáže. A to na oceľové sponky, celoplošné lepenie k podkladu, alebo šrubovanie k roštu. Aby Vám podlaha slúžila čo najdlhšie, je povrchovo ošetrená olejom, alebo lakom. Na výber máte aj ďalšie druhy úprav.

Druhy povrchových úprav.

  • Olejovanie prírodným olejom v dvoch vrstvách. Drevo ďalej dýcha, ľahko sa ošetruje a renovuje. Použitý olej je B1 triedy, preto je olejovaná podlaha vhodná do komerčných priestorov.
  • Lakovanie kvalitným UV lakom. Povrch podlahy je uzatvorený, jednoduchý na údržbu. Na podlahu je postupne nenesených 6 vrstiev laku. Podlaha si naďalej zachováva ušľachtilý vzhľad.
  • Kartáčovanie. Povrch dosky je po kartáčovaní drsnejší. Podlaha dostáva prirodzenejší vzhľad. Táto úprava je vhodná do moderných aj rustikálnejších interiérov.
  • Bez povrchovej úpravy. Jemne brúsený povrch dosky je čiastočne tmelený v závislosti od kvality triedenia. Tieto dosky je ešte potrebné upraviť pred finálnou úpravou. Preto ešte potrebuje starostlivosť podlahára.
  • Špeciálne povrchové úpravy. V závislosti na použitom dreve sú použité rôzne kombinácie úprav a rôznych olejov. Napríklad ušľachtilý olej s dymovým efektom, biely olej, čierne postaršenie atď.

Prémiové podlahy

Sme rodinná firma a sme na trhu už vyše 20 rokov. Naši experti na podlahy Vám pomôžu s ich výberom a tiež Vám ju správne nainštalujú. Pre nás je najdôležitejšia Vaša spokojnosť.