Borovicová celomasívna podlaha, to je svetlo a zdravie.

Borovica severská je veľmi rozšírený strom, ktorý rastie v rôznych prírodných podmienkach a je súčasťou našej architektúry odjakživa. Jej typické zlatoružové sfarbenie rozjasní hlavne tmavšie interiéry. Je typická farebnou kresbou so smotanovými a okrovými tónmi a oranžovohnedým jadrom.

Masívna podlaha z borovice prináša prírodný vzhľad a nádych tradície. Na výber máte podlahu z borovice severskej, alebo z borovice limba. Tá je veľmi vzácna, dožíva sa viac ako tisíc rokov. Borovicová podlaha má pre svoju unikátnu aromatickú vôňu blahodárne účinky pre alergikov a ľudí s dýchacými problémami.

Borovica patrí medzi mäkké dreviny. Preto sú podlahy z nej ľahké a môžete ich aplikovať na miesta s obmedzenou záťažou. No v neposlednom rade nezaťažujú Vašu peňaženku. Preto si borovicová podlaha zaslúži pozornosť a medzi podlahami má svoje miesto.

Drevenú masívnu podlahu z borovice severskej a borovice limba si viete objednať v týchto rozmeroch:

Hrúbka Šírka Dĺžka
19 mm 135 mm 1453 mm, 1973 mm

Každá celomasívna parketa z borovicového dreva je jemne brúsená a je zpracovaná z jedného kusu dreva. Je sušená na hodnotu 9%. Po celom obvode má vyfrézované pero s drážkou s mikrofázkou. Preto si môžete vybrať z troch možností montáže. A to na oceľové sponky, celoplošné lepenie k podkladu, alebo šrubovanie k roštu (v závislosti od vybraného rozmeru).

Triedenie masívnej podlahy z borovice severskej a borovice limba.

Štandardne dodávame túto podlahu v kvalite A/B. Tá sa skladá z 40% dosiek v kvalite A a zo 60% dosiek v kvalite B.

Triedenie: A/B ( Rozmer 19x135x1973mm je možné objednať v triedení A, B, A/B)

Druhy povrchových úprav.

  • Olejovanie prírodným olejom v dvoch vrstvách. Drevo ďalej dýcha, ľahko sa ošetruje a renovuje. Použitý olej je B1 triedy, preto je olejovaná podlaha vhodná do komerčných priestorov.
  • Lakovanie kvalitným UV lakom. Povrch podlahy je uzatvorený, jednoduchý na údržbu. Na podlahu je postupne nenesených 6 vrstiev laku. Podlaha si naďalej zachováva ušľachtilý vzhľad.
  • Kartáčovanie. Povrch dosky je po kartáčovaní drsnejší. Podlaha dostáva prirodzenejší vzhľad. Táto úprava je vhodná do moderných aj rustikálnejších interiérov.
  • Bez povrchovej úpravy. Jemne brúsený povrch dosky je čiastočne tmelený v závislosti od kvality triedenia. Tieto dosky je ešte potrebné upraviť pred finálnou úpravou. Preto ešte potrebuje starostlivosť podlahára.
  • Špeciálne povrchové úpravy. V závislosti na použitom dreve sú použité rôzne kombinácie úprav a rôznych olejov. Napríklad ušľachtilý olej s dymovým efektom, biely olej, čierne postaršenie atď.

Prémiové podlahy

Sme rodinná firma a sme na trhu už vyše 20 rokov. Naši experti na podlahy Vám pomôžu s ich výberom a tiež Vám ju správne nainštalujú. Pre nás je najdôležitejšia Vaša spokojnosť.