Smrekovec sibírsky. Húževnatosť prírody.

Smrekovcová masívna podlaha prináša príbeh do Vašich domácností. Každý jeden strom rastie v nehostinných klimatických podmienkach vo veľkých mrazoch. Aby prežil, musí bojovať svojou húževnatosťou, silou a vytrvalosťou. To sa odzrkadľuje na jeho jedinečnom výzore a na získaných vlastnostiach. Vďaka pomalému rastu získava jeho drevo vysokú hustotu a kompaktnú textúru. Jeho drevo je charakteristické svojou červenohnedou farbou.

Smrekovec sibírsky obsahuje vyššie množstvo živice, preto je odolnejší voči hnilobe a škodcom. Vysoká kvalita sibírskeho smrekovca umožňuje použitie jeho dreva aj v exteriéri na terasy a fasády budov. Na rozdiel od smrekovca európskeho, ktorý nedosahuje jeho kvality a má iba obmedzené použitie. Je to spôsobené klimatickými rozdielmi a životnými podmienkami počas ich rastu.

Vlastnosti, ktoré zaujmú.

Rastom v extrémnom mraze sa sibírsky smrekovec zocelil natoľko, že je možné montovať ho až troma spôsobmi. Okrem klasického celoplošného lepenia a šrubovania na drevený rošt ho môžete montovať aj plávajúcim spôsobom na oceľové spony. Jeho typické zafarbenie budete obdivovať po dlhé roky. Samozrejme len za podmienky, že bude drevo ošetrené kvalitným lakom, alebo olejom. Tiež netreba podceniť dennú starostlivosť a používať čistiace prostriedky na to určené.

Drevenú masívnu podlahu zo smrekovca sibírskeho si viete objednať v týchto rozmeroch:

Hrúbka Šírka Dĺžka
15 mm 135 mm 1453mm, 1973 mm
19 mm 135 mm, 178 mm 1453 mm, 1973 mm
25 mm 135 mm, 178 mm 1453 mm, 1973 mm
25 mm 178 mm 3973 mm a 2973 mm bez povrchovej úpravy

Každá celomasívna parketa zo smrekovcového dreva je jemne brúsená a je zpracovaná z jedného kusu dreva. Je sušená na hodnotu 9%. Po celom obvode má vyfrézované pero s drážkou s mikrofázkou. Preto si môžete vybrať z troch možností montáže. A to na oceľové sponky, celoplošné lepenie k podkladu, alebo šrubovanie k roštu (v závislosti od vybraného rozmeru).

Triedenie masívnej podlahy zo smrekovca sibírskeho.

Štandardne dodávame túto podlahu v kvalite A/B. Tá sa skladá z 40% dosiek v kvalite A a zo 60% dosiek v kvalite B.

Triedenie: A/B ( Rozmer 19x135x1973mm je možné objednať v triedení A, B, A/B)

Druhy povrchových úprav.

  • Olejovanie prírodným olejom v dvoch vrstvách. Drevo ďalej dýcha, ľahko sa ošetruje a renovuje. Použitý olej je B1 triedy, preto je olejovaná podlaha vhodná do komerčných priestorov.
  • Lakovanie kvalitným UV lakom. Povrch podlahy je uzatvorený, jednoduchý na údržbu. Na podlahu je postupne nenesených 6 vrstiev laku. Podlaha si naďalej zachováva ušľachtilý vzhľad.
  • Kartáčovanie. Povrch dosky je po kartáčovaní drsnejší. Podlaha dostáva prirodzenejší vzhľad. Táto úprava je vhodná do moderných aj rustikálnejších interiérov.
  • Bez povrchovej úpravy. Jemne brúsený povrch dosky je čiastočne tmelený v závislosti od kvality triedenia. Tieto dosky je ešte potrebné upraviť pred finálnou úpravou. Preto ešte potrebuje starostlivosť podlahára.
  • Špeciálne povrchové úpravy. V závislosti na použitom dreve sú použité rôzne kombinácie úprav a rôznych olejov. Napríklad ušľachtilý olej s dymovým efektom, biely olej, čierne postaršenie atď.

Prémiové podlahy

Sme rodinná firma a sme na trhu už vyše 20 rokov. Naši experti na podlahy Vám pomôžu s ich výberom a tiež Vám ju správne nainštalujú. Pre nás je najdôležitejšia Vaša spokojnosť.